بسته‌بندی و کارتن سازی  مهمترین قسمت صادرات و واردات یک محصول است که شناسایی و نگهداری محصول را از تولید تا مصرف بر عهده دارد.

جعبه کارتن یا جعبه مقوایی نوعی جعبه ساخته شده از مقوا می‌باشد که برای بسته‌بندی انواع کالاها کاربرد دارد. مانند کارتن میوه، کارتن خرما، کارتن تخم مرغ، جعبه کفش، کارتن هود و … ضخامت مقوای استفاده شده هم بستگی به وزن و تراکم کالایی دارد که داخل آن قرار می‌گیرد. و کاتن ها انواع مختلفی دارند مانند کارتن صادراتی، کارتن معمولی، کارتن سه لایه، کارتن پنج لایه، کارتن لمینتی، دایکاتی و …

علم کارتن سازی علم، هنر و فناوری محافظت از محصول برای نگهداری، انبارداری، انتقال و توزیع، ذخیره، فروش و حتی استفاده از آن است به گونه‌ای که از سویی کمترین آزار در حین تولید تا مصرف به محتوای محصول و از سوی دیگر به محیط زیست وارد شود.

کارتن سازی شامل مراحل طراحی، ارزیابی، و تولید بسته‌ها می‌شود. کارتن سازی به‌طور بسیار جامعی بر زندگی ما سایه افکنده‌است؛

به‌طوری‌که در اطراف خود آن را مشاهده می‌کنیم. از مواد غذایی گرفته تا لوازم خانگی و کالاهای صنعتی همه با بسته‌بندی مرتبط هستند.

وظیفه اصلی بسته‌بندی محافظت از محصول است. بسته‌بندی با برچسب‌های استاندارد این امکان را میدهد تا متوجه شویم چه نوع محصولی داخل کارتن قرار گرفته است و شرایط نگهداری آن چگونه است.

سازمان جهانی استاندارد (ISO) و سازمان‌های معتبر و ملی استاندارد کشورهای پیشرفته گام‌های مهمی در تدوین استانداردهای بسته‌بندی و مشخصات فنی آن برداشته‌اند.

طراحی کارتن باید زیرگروه طراحی محصول باشد به گونه‌ای که به طراحی بسته‌بندی به عنوان جزئی از کمپین عملیات طراحی محصول نگریسته شده و همپای آن شروع شود و انجام یابد.

برای سفارش با کارتن سازی هامون پک در تماس باشید.

نمونه هایی از محصولات ما

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید